Önerilen Oyunlar Ben 10 Dünya Savunma İnanılmaz Adam Adem ve Havva Canavar Silahı Dev Kurtçuk Regular Show Rigby Gökyüzü Treni 2 Regular Show Askeri Bölge Taklacı Araba
Önerilen Oyunlar Kral Maymun Çılgın Kaykaycı Küp Kafalar İki Kişilik Tank Tadya Çamaşır Günü İtfaiye Arabası Sürme Kamyon Rallisi Basketbol Turnuvası Kırmızı Top 5
Osuruk Kardeşler
Osuruk Kardeşler
yildiz yildiz yildiz yildiz yildiz   9.4/10 (127666 oy)
Osuruk Kardeşler Oyunu

Continue yüklendikten sonra play game ve haritadan bir yer seçerek oyuna başla. bir kardeş a,w,d tuşları ile hareket ederken diğer kardeş yön tuşları ile hareket ediyor. Yukarılara çıkmak için bir kardeş w tuşunu, diğer kardeş üst ok tuşunu kullanıp osurukla uçuşa geçiyorlar. Totemleri yani nesneleri tek tek alıp sonra başlangıç noktasındaki altar denilen betona getirip oraya da uçup uygun yerlere nesneleri yerleştirmek gerekiyor. Bu görevi başarıyla bitirmelisin.


Önerilen 2 Kişilik Oyunlar

2 Kişilik Oyunlar


Tokoyun.com oyun sitesinde adıyla dikkatimizi çeken bir oyun aslında Osuruk Kardeşler. Bu oyundaki kahramanlar uçarak hareket ettiklerinden ve uçarken de altlarından sarı bir toz bulutu yani osuruk diye benzetilen bir gaz çıktığından dolayı oyun bu ismi almış. Tokoyun.com da bulunan pek çok oyunda, bu oyunun mantığını görebiliriz aslında ama bu oyunun en önemli özelliği tüm oyunlardakinden farklı olarak kahramanların yukarı doğru hareket etmesinin ve yukarda sabit kalıp ya da sağa sola hareket edip ilerlemesinin çok daha kolay oluşu. 2 kişi ile oynanan bu oyunda kahramanlardan birini yön tuşları ile diğerini ise a, d ve w tuşları ile harekete geçirebilirsiniz. Az önce söylediğimiz şey yani kahramanların havada durmasını kolaylaştıran şey ise yukarı doğru hareketi sağlayan tuşa uzun süre basmanız çünkü siz ne kadar uzun ve aralıksız basarsanız kahramanınız da o denli yükseğe çıkacak ve sağ sol hamlelerinin daha yumuşak ve kolay yapılmasını sağlayacaktır. Havaya doğru yükselmeyi sağlayan tuş, bir kahraman için w iken diğer kahraman için ise yukarı yön tuşudur. Osuruk Kardeşler oyununda karşımıza çıkan bir diğer unsur ise kardeşlerin birbirinden ayrı da hareket edebileceği ki böyle bir durum olması durumunda bir kardeş diğerine göre daha az puan alacaktır. 20 bölümden oluşan bu güzel ve eğlenceli oyunun temel mantığı ise oyun ekranında bulunan ve sizin toplamakla yükümlendirildiğiniz küçük imgeleri ya da sembolleri, topladığınız andan sonra oyunun en başında bulunan ve bu imgelerin ya da sembollerin yerleştirileceği yer olan altar adı verilen bölüme koymaktır. Her etapta bulunan imgelerin ve sembollerin, ancak tamamını toplayıp altara yerleştirdiğinizde bir üst etaba geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra her bölümde altara yerleştirmek için bir defada yalnızca bir tane imge ya da simge toplayabilirsiniz. Osuruk Kardeşler oyununda bu sembollerin hepsini tek başınıza da toplayamazsınız çünkü oyunun kurgusu gereği sistem buna müsaade etmemektedir. İlk imgeyi kardeşlerden biri alıp altara yerleştirdikten sonra aynı kardeş ikinci imgeler için hareket ederse, oyun ekranı ilerlemez. İki kardeşin de oyun ekranında hareket ediyor olması bu sebeple önemlidir. Bu eğlenceli oyunun üst basamaklarında yani diğer etaplarında ise oyunun kurgusunun zorlaşmaya başladığını ve artık sizden sadece imgeleri ve sembolleri toplamanız değil aynı zamanda da engelleri aşmanız, nesneleri hareket ettirmeniz ya da nesneleri yerinden oynatıp stratejiler geliştirmeniz istenecektir. Tokoyun.com oyun sitesinde bu oyunu oynamak ve eğlenceli bir o kadar da keyifli dakikalar geçirmek istiyorsanız hemen oyuna başlamalısınız. Şimdiden iyi eğlenceler dileriz.
Osuruk Kardeşler Yorumları
Ad :
Yorum :
7 + 8 = ?
Güvenlik
ilknur
çok güzel bir oyun kardeşimle beraber oynuyorum
Erdal
Oyunda siz ve rakibinizin toplaması gereken bazı heykeller var ve bunları, biriniz yön tuşları ile birinizse a,d,w,z tuşları ile yapıyorsunuz. Oyun ekranındaki farklı yollarda bulunan bu heykelleri yukarı tuşu ile kaldırarak kahramanınızın sırtına yerleştiriyor ve sonrasında sol en alt kısımda heykeller için ayrılan yere koyuyorsunuz. Tüm heykelleri yerleştirdikten sonra ise bir sonraki tura geçebiliyorsunuz.
Ece
çok güzel bir oyun ve eğlenceli bi oyun tavsiye ederim.
tuğçe
güzel ama duraklamasa daha güzel olur
kerem
çooooooookkkkkkk güzelllllllllllll
cemal
çok harika bir oyun kardeşimle birlikte oynuyoruz
mehmet emirhan
arkadaşlar bu oyun çok komik
Murathan
çok güzel bir oyun bayıldım.Bu oyun 10 numara